Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 22.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívRok 1995

Účasť nášho občana Jozefa Teniaka s lavínovým psom Borisom /ktorý sa zúčastnil aj záchranných prác po zemetrasení v Arménsku/ pri hľadaní exministra ČR Jozefa Vavrouška a jeho dcéry Petry, ktorí zahynuli pod snehovou lavínou v Nízkych Tatrách.
Od 1.4. každú prvú sobotu v mesiaci sa začalo poriadať Liskovské repete – zábavná spevácka súťaž, ktorá sa u občanov tešila veľkej popularite, mohli si nielen zaspievať, ale aj vyhrať hodnotné ceny v tombole.
Od júna sa opätovne začal vydávať Liskovský spravodaj, ktorý prinášal informácie zo života obce.
24.7. sa stala smutná udalosť na „Jamborovom prahu“. V dopoludňajších hodinách sa splavovalo spod Marskej priehrady po Váhu 9 mladých ľudí z Nemecka.
Stavidlo vody na Váhu pri Jamborovom prahu /pri SCP/ prevrátilo čln a 3 dievčatá 12-18 ročné a 1 chlapec 18-ročný sa utopili. Nehoda sa stala hlavne z dôvodu vypúšťania vody z priehrady, keď mladí ľudia sa dali na splavovanie bez znalostí toku Váhu. V auguste bola rozsiahla rekonštrukcia elektrického vedenia - výmena stĺpov a káblov na Pribinovej ulici.
Bola ukončená I. stavba kanalizácie v celkovej hodnote 13 miliónov 627 tisíc Sk, vyasfaltovaná cesta od cintorína po kultúrny dom. Do vynovených priestorov v objekte DKD, kde bolo pôvodne sídlo MNV bola presťahovaná ambulancia detskej lekárky.
Pri príležitosti 1000 dní trvania Slovenskej republiky 21.9. Vláda SR zorganizovala splavovanie troch pltí Vihorlat, Javorina a Kriváň z Liptovského Hrádku do Komárna.
Členov vlády očakávali naši občania a mládež pri moste cez Váh. Účastníkov plavby v Liskovej privítala ministerka školstva Eva Slavkovská a starosta obce. Priebeh plavby vysielala Slovenská televízia, rozhlas a zverejňovala denná tlač.


autor : zdroj - Liskovská pamätnica
dátum vloženia : 16.02.2005
počet prístupov: 3275späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®