Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 22.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívPrevierka pripravenosti hasičských družstiev Ružomberského okresu

fotografie


Dňa 25.7.2010 sme sa zúčastnili previerky pripravenosti hasičských družstiev Ružomberského okresu. Počasie nám nedoprialo pekného dňa a tak sme sa museli pred daždivým počasím schovávať kde sa len dalo. Po nástupe družstiev sa velitelia vybrali k hlavnému rozhodcovi aby ich informoval o pravidlách súťaže.

Osud nám doprial štartovné číslo 19 z 28-mich prihlásených družstiev. S pribúdajúcim počtom dažďových kvapiek sa nervozita stupňovala, až kým zrazu nezaznelo „Lisková sa pripraví na základňu“.
Na prípravu sme mali štandardných 5 minút. Po uložení vecí na základňu sme sa pobrali s nervozitou na štartovnú čiaru. „Pripraviť sa, pozor, štart“ zaznel povel, a chalani sa rozbehli každý za tou svojou úlohou, k spoločnému cieľu, zostreliť prúdom vody dva postavené terče. Chalani si počínali výborne. Celý útok prebehol na jednotku s výsledným časom 25,28 s., čo bolo momentálne 3 miesto. „No super, hádam to bude do prvej desiatky“... pomysleli sme si, ale vyšlo to úplne inakšie. Aj napriek pokračujúcim útokom ďalších družstiev sme mali stále 3. miesto a to nám aj ostalo po odsúťažený posledného družstva. Nastala veľká radosť. Lisková ide domov s pohárovou trofejou.

Na koniec sa patrí poďakovať všetkým za skvele odvedenú prácu pri požiarnom útoku a za ochotu niečo dokázať. Len tak ďalej chlapci, polička na trofeje je veľká :-)).

fotogaléria z podujatia

autor : Roman Kubala veliteľ OHZ Lis
dátum vloženia : 30.07.2010
počet prístupov: 1763


Fotografie


späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®