Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 21.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívMladí domkári prispeli k skrášleniu obce

Tento školský rok sú aktivity Domky spestrené celoročnou hrou ÚSVIT, do ktorej sa zapojilo približne 50 detí a mladých vo veku 8-23 rokov. 6 súťažných tímov plní počas roka úlohy rôzneho zamerania. Niektoré sú zamerané na tímovú spoluprácu, iné na tvorivosť, pomoc iným, súťaženie, vedomosti, ...

V rámci 12. úlohy mali súťažiaci vymyslieť a zrealizovať nejakú aktivitu v prospech širšej skupiny ľudí v obci. Mali na to 2 týždne začiatkom apríla. Výsledok milo prekvapil.

Skupina “Daj si!“ sa rozhodla očistiť a vymaľovať reklamný panel pri železničnej stanici. Tím „Oneskorení“ vyčistil okolie cintorína. Mladí z tímu „Uhľohydráty“ boli zbierať odpadky v okolí krížovej cesty a skupina „Sme tam“ popri hlavnej ceste smerom ku kaplnke P. Márie. Tím „Azivekajaju“ zaplátal roztrhané siete na multifunkčnom ihrisku v areáli školy. No a skupina „Mravcožrúti“ spestrila lampy v okolí kultúrneho domu farebnými kvietkami.

Chcel by som vo svojom mene a aj v mene občanov Liskovej poďakovať mladým za to, že takýmto spôsobom prispeli k skrášleniu našej obce. Najviac ma potešilo to, že túto misiu neplnili len kvôli hre, ale že z výberu aktivít aj z fotiek je cítiť záujem o spoločné dobro.

Viac o ÚSVITE (aj konkrétne reportáže z aktivít) nájdete na webstránke ÚSVITU -

usvit.domkaliskova.sk


fotogaléria
autor : J. Timko ml.
dátum vloženia : 29.04.2011
počet prístupov: 1296späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®