Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 21.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívIII. ročník podujatia „Lisková sa zabáva“.

fotografie

fotogaléria z podujatia

V sobotu 17. júla 2010 v krásny, slnečný – ba priam horúci letný deň sa na štadióne OŠK Lisková uskutočnil už III. ročník podujatia „Lisková sa zabáva“. Slávnostne ho o 14,30 hodine otvoril starosta obce Ján Lauko, v krátkosti oboznámil s pripraveným programov, poprial všetkým dobrú náladu a zábavu a mohlo sa začať.
Kým dospelí oddychovali v tieni, deti sa začali zapájať do detských súťaží. Po 2-3 súťažiach bolo vyhodnotenie, odovzdanie cien víťazom, porazeným po doboške a šup do tieňa na chvíľu oddychu a na malinovku. Takto sa to striedalo až do večerných hodín, deti akoby to teplo nabíjalo energiou a stále chceli súťažiť. V jednej chvíľke oddychu zrazu bolo počuť hukot, nad ihriskom sa zjavilo lietadlo Aeroklubu Lisková a z neho sa sypali sladké cukríky. To bola po ihrisku naháňačka – kto si ich nájde najviac. O chvíľu sa so sirénou a majákmi prihnalo hasičské auto, naši dobrovoľní hasiči rýchlo popripájali hadice, čerpadlo a ani sme sa nenazdali a valila sa z nich osviežujúca sprcha. Ani jedno z detí nezaváhalo a bolo pod vodným prúdom a príjemne sa schladilo. Potom si mohli vyskúšať, aké to je narábať s požiarnou hadicou pod silným prúdom a tlakom – je to veru riadna „ťarcha“, mohli nazrieť do hasičského auta a oboznámiť sa s jeho vybavením, všakovakými nástrojmi a pomôckami potrebnými pri hasení.
Po hasičských ukážkach sme mohli sledovať ukážky výcviku psov nášho kynologického klubu pod vedením p. Jozefa Bukového. Najprv porozprával o výcviku psov, na čo je výcvik zameraný a rôzne iné zaujímavosti. Potom praktickými ukážkami prezentovali svoju prácu a prácu psov.
Počas celého popoludnia sa deti mohli voziť na kobylke Inke uja Milana Kubalu, či do sýtosti sa vyskákať na trampolíne.
Záujemcovia si tiež mohli zahrať na pripravených kurtoch tenis.
O 16,30 sa začal futbalový zápas hráčov našej obce . V priateľskom stretnutí sa postavili proti sebe hráči zo starších futbalistov proti mladým (dorast). Z tribúny ich výdatne podporovali a povzbudzovali nielen ich ženy, ale aj ostatní prítomní. Vvyhrali mladší hráči, k čomu im osobne zablahoželal a víťazný pohár odovzdal starosta obce p. Ján Lauko.
Počas celého popoludnia si všetci mohli pochutnávať na výbornom guláši, ktorého až tri kotle navaril p. Jozef Roštek. A zjedol sa veru všetok. Smäd sme moli uhasiť v bufete p. Libora Baďu.
Aby si niekto nemyslel, že už treba ísť domov, tak sme podujatie vlastne ani oficiálne neukončili. Vo večernom chládku sa príjemne sedelo, hudba p. Jurgoša robila dobrú atmosféru, ľudia sa postretali, porozprávali, zasmiali a možno - keby sa našiel prvý odvážlivec - by si aj zatancovali. A tak sme sa pred nimi ani nestihli všetkým organizátorom poďakovať za ich prácu a snahu. Takže aspoň takto. Ďakujeme naozaj všetkým, ktorí pripravovali jednotlivé turnaje, súťaže, atrakcie, občerstvenie za ich prácu a pomoc, za to, že bez nich by sa toto podujatie neuskutočnilo a to by bola veľká škoda. Pretože si myslím, že sa bolo na čo pozerať, že sa bolo kde zahrať, zasúťažiť si, ale hlavne - dobre sa zabaviť. A o to nám všetkým išlo.

fotogaléria z podujatia


autor : Edita Forgáčová
dátum vloženia : 21.07.2010
počet prístupov: 1955


Fotografie


späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®