Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 16.09.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívNaša družba v roku 2003

5. a 6. mája starosta obce Ján Lauko, hlavný kontrolór obce Ing. Ferdinand Piroh a poslanci Jozef Demko a Štefan Blaško navštívili družobné mesto Wožniki v Poľsku. Starosta obce sa bol družobným priateľom predstaviť ako nový starosta obce a zároveň rokovali o ďalšej vzájomnej spolupráci.
18. až 20. septembra do obce zavítali pracovníci mestského úradu v Kravařoch – družobného mesta z Čiech. Ubytovaní boli na súkromí v Ivachnovej Na lazoch u p. Hatiara .Pracovníci obecného úradu pre nich pripravili výlet na Choč spojený s občerstvením na chate, kúpanie v Bešeňovej, výlet na Vlkolínec a Malino Brdo. Naše okolie má čo ponúknuť aj náročným turistom a milovníkom prírody a hostia sa u nás dobre cítili.

16. až 18. októbra do obce zavítala družobná návšteva žiakov rôzneho veku základnej školy v Kravařoch v Čechách. Učiteľský kolektív tunajšej základnej školy pre nich pripravil bohatý kultúrny športový a turistický program. Po ubytovaní v rodinách a zoznámení sa si spoločne zasúťažili v školskej telocvični na rôznych športových hrách. Na druhý deň išli na túru na Predný Choč. Ani táto – pre niektorých náročná túra nikoho neodradila od večernej spoločnej diskotéky v sále kultúrneho domu. Žiaci sa čiastočne stravovali v rodinách, niektoré jedlá mali spoločné v školskej jedálni. Nadviazali sa nové priateľstvá a známosti.


autor : zdroj - kronika obce Lisková
dátum vloženia : 18.01.2006
počet prístupov: 2933späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®