Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 23.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívRok 1946

Predsedom Národného výboru je Albert Šeffer. V tomto povojnovom období bolo zásobovanie obyvateľov len na potravinové lístky, viazaný bol aj predaj látok a odevov. Do obce sa zo zahraničia vracajú rodáci. V obci sa opravujú cesty. Vytvoril sa miestny výbor Národného frontu, predseda bol Matej Janík, začínajú pracovať spoločenské organizácie. Zakladá sa tiež miestna pobočka Jednotného zväzu Slovenských roľníkov s predsedom Petrom Slimákom. V septembrových voľbách získala väčšinu hlasov demokratická strana, predsedom Národného výboru sa stal Laurinec Šrobár.
V tomto roku minister financií Dr. Vavro Šrobár daroval obci vežové hodiny v hodnote 80.000,- korún. Ich posviacka sa konala na slávnostnej svätej omši 24.9. za jeho prítomnosti.
Pravidelne začali premávať vlaky, obnovila sa aj cestná doprava, opravujú sa ešte mosty. Začala sa tiež pravidelná školská dochádzka. Združenie Urbariátu obhospodaruje pasienky, kameňolom a okolité lesy. Rozmáha sa stavba rodinných domov a stavba novej ľudovej školy v strede obce.


autor : zdroj - Liskovská pamätnica
dátum vloženia : 16.02.2005
počet prístupov: 4004späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®