Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 21.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívMuriena naša, kde si prebývala (2008) ...

fotografie

Prišla radostná nedeľa 2.marca 2008 a my sme sa veru radovali...... Ráno sme sa stretli v škole, ešte sme sa dokonale vyparádili a v dvojstupe sme kráčali do kostola na svätú omšu. Posadali sme si do prvých lavíc a prežívali sme veľkú radosť, keď sa začala sláviť svätá omša. Veď aj pán farár slúžil svätú omšu v krásnom ružovom ornáte. Kostol bol ozdobený živými kvetmi. V čítaní Pán Ježiš uzdravil slepého a znova uvidel – znova prevládala radosť a uvidel svetlo sveta.
Po skončení svätej omši pred školou sme zaspievali, zarecitovali, pofotili sa a vybrali sme sa radostne do ulíc obce. Ľudia boli srdeční a všade nás s radosťou vítali. Pán starosta sa o nás postaral a pred Starou pekárňou sa nám ušla aj „poživeň“. Počasie nám neprialo, tak sme zvolávali: Slnko, slnko, poď na naše líčko, dáme ti vajíčko, otvoríme vráta, dáme ti kus zlata.... Ale slniečko sa stále schovávalo a dáždik nám cupotal na naše dážničky.
Irenka Praženicová nám pripravila výborné liskovské šišky a dokonca v kroji nás vítal Jožko Roštek, ktorý, ako ho poznáme, veľmi podporuje takéto zvyky. Prešli sme na Vyšný koniec, Vyšným Záhumním, Novou ulicou, Nižným Záhumním , Pribinovou, Železničnou a nakoniec Hlavnou ulicou do Starej Pekárne na „poživeň“. Tam sme sa stretli so starostom z Kravař a samozrejme nám daroval svoj vzácny čas aj náš pán starosta. Poďakoval sa nám za účasť a my spokojné a s veľkou radosťou sme sa vrátili domov ku svojim blízkym.
A kto sa vlastne tejto akcie zúčastnil?
Za Červený kríž – samozrejme- predsedníčka Katka Žúborová, Veronika Daňová, Anička Kubalová, Tonka Kolenová, Olinka Mokošová, Janka Poláková, Martinka Šimová, Martinka Mojšová, Silvuška Čížiková.
Za cvičiteľky Miladka Rošteková, Beatka Štrbinová, Jarmilka Barteková a o nás sa starala Editka Forgáčová – pracovníčka z Obecného úradu.
Naše šikovné vyberačky – Darinka Jurgošová , Editka Rázgová a Hanka Lacová.
Takže aj tento rok sa zachovala táto tradícia radosti a do našej dediny už naozaj zavítala zelená jar, čoho je dôkazom aj dnešné počasie – slniečko svieti a nám sa už lepšie dýcha a žije.
Ešte raz sa chcem všetkým obyvateľom z Liskovej poďakovať, ktorí nás s láskou prijali a podporili naše organizácie. Zas môžem povedať, že Lisková je dedina ako jedna veľká rodina....

s láskou mama Veronika a 5- násobná stará mama....


autor : Veronika Daňová
dátum vloženia : 06.03.2008
počet prístupov: 3272


Fotografie
klikni pre zväčšenie


Muriena naša ...

klikni pre zväčšenie


Nezaprší a nezaprší :-))

klikni pre zväčšenie


... ale dobrá nálada nám predsa nechýbala.

klikni pre zväčšenie


Veď na čo sú nám dáždniky.
Na kvapky predsa...
:-))

klikni pre zväčšenie


A popri tom všetkom sme ešte aj spievali.

klikni pre zväčšenie


Všetky pekne spolu...
Ďakujeme.

klikni pre zväčšenie


Krátka zastávka na občerstvenie :-))

klikni pre zväčšenie


Všetci pekne spolu.

klikni pre zväčšenie


... a ešte raz spolu.
Takže ešte raz
ĎAKUJEME.
:-))späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®