Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 08.12.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívPrváci zo Základnej školy s materskou školou Lisková sa stali krajskí víťazi

Žiaci prvého ročníka našej základnej školy sa zapojili do projektu Komunálnej poisťovne „Bezpečnosť pre prváka“.

Projekt sa skladal z dvoch častí. V prvej časti žiaci vypracovávali pracovný zošit od Komunálnej poisťovne, kde nás na každej strane usmerňoval psík Bezpečko. Potom sme tvorili Prvácke noviny. V nich sme zaujímavo výtvarne a fotograficky zdokumentovali všetko, čo sme na danú tému prebrali. Nájdete v nich, ako bezpečne jazdiť na korčuliach, na bicykli, ako prechádzať cez prechod pre chodcov, ako sa správať na ceste a iné.
Zdokumentovali sme aj prácu v triede – výroba dopravných značiek, vyrobenú križovatku z LEGA, riešenie rôznych dopravných situácií. Noviny sú spestrené peknými básničkami, ktoré pomáhali vymýšľať rodičia prvákov. Tí sa tiež zapojili do ankety, v ktorej odpovedali na otázky týkajúce sa bezpečnej jazdy autom.
Správa, že práve naša trieda sa stala víťazom krajského kola bola ohromujúca a o to radostnejšia, že sme pre školu týmto získali finančnú výhru vo výške 20.000,-Sk na nákup športových potrieb.

Postúpili sme tiež do celoslovenského kola, v ktorom školy súťažili o získanie najväčšieho počtu hlasov a teda o výhru : „Športové ihrisko od Komunálnej poisťovne v hodnote 300.000,-Sk“.

A tak sme rozbehli akciu s hlasovacími lístkami, ktoré po celej obci roznášali nielen prváci, ale aj starší žiaci.
O podporu sme požiadali aj iné základné a materské školy, okolité väčšie i menšie firmy, podniky. Neodmietli a podporili nás, za čo im všetci prváci ďakujú.

Zapojením sa do tohto projektu deti získali novú skúsenosť, osvojili si základné pravidlá správania sa na cestách, pri jazde na bicykli či korčuliach. Ochrannú prilbu a chrániče považujú za samozrejmú výstroj pri každej jazde na bicykli a korčuliach. Verím, že vytvorením Prváckych novín sme prispeli aj k väčšej bezpečnosti a opatrnosti našich detí.


autor : Mgr. Vladimíra Kudlová
dátum vloženia : 20.05.2008
počet prístupov: 2527späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®