Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 08.12.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívBudova Obecného úradu v Liskovej

fotografie

Poďakovanie za podporu našej obce z rozpočtovej rezervy predsedu vlády Slovenskej republiky.

Sídlo obecného úradu by malo byť reprezentačnou ustanovizňou obce. Budova terajšieho obecného úradu bola vybudovaná pred vyše osemdesiatimi rokmi. Vzhľadom na jej vek sme nútení každý rok uskutočňovať svojpomocne určité druhy opráv, aby sme zabezpečili chod obecného úradu a knižnice. Napriek tomu, že nákup materiálu, neodborné práce a aj časť odborných prác si urobíme sami za pomoci pracovníkov zamestnaných v rámci verejnoprospešných prác /len na určité odborné práce objednáme odborníkov/, náklady na opravu a modernizáciu sú veľké.
V roku 2007 sme vypracovali projekt a zaslali žiadosť o dotáciu predsedovi vlády Slovenskej republiky, ktorý nám schválil z rozpočtovej rezervy finančný príspevok na opravu obecného úradu vo výške 200.000,-Sk.
Z dotácie sme zrekonštruovali najskôr hygienického zariadenia . Urobilo sa v nich komplet nové vedenie elektrickej energie, rozvody vody, kúrenia a kanalizácie, znížil a zateplil sa strop, dala sa sieťka, stierka a vymaľovali sa, osadili sa nové okná a mreže. WC sa rozdelilo na pánske a dámske, inštalovala sa nová sanita , keramické obklady, zárubne a nové dvere. Zároveň sa vydláždila a vymaľovala priľahlá chodba a miestnosť pre upratovačky, kde sa zaviedlo aj osvetlenie. V archíve sa založili nové dvere a zárubňu, pretože predošlé nespĺňali požiadavky pre zabezpečenie osobných údajov a archivovaných vecí. Vymenili sa radiátory v rôznych miestnostiach OÚ, ktoré už neboli funkčné . Taktiež sme vymenili termostatické ventily na viacerých radiátoroch, /pôvodné boli „zapečené“- nefunkčné/. V jednej kancelárii sme „obili“ pôvodnú omietku, ktorá sa odúvala, znížil a zateplil sa strop, dala sa sieťka, stierka a miestnosť sa vymaľovala . V knižnici sme opravili steny a vymaľovali ju . Vybudovali sme vstupnú rampu do obecného úradu pre imobilných občanov, celé vstupné schody s rampou sme vydláždili. Nad vstupom do OU sme dali vyhotoviť prístrešok.
Veľa prác sme si urobili svojpomocne s pracovníkmi zamestnanými na verejnoprospešných prácach, s našimi zamestnancami, a na časť odborných prác sme si objednali dodávateľov. Tieto práce sme realizovali v období od októbra 2007 do 30.3.2008 .

Ďakujeme predsedovi vlády za schválenie dotácie, pretože aj vďaka nej sme si mohli skrášliť a vylepšiť náš obecný úrad, ktorý je tu pre všetkých občanov obce a jej návštevníkov.


autor : Jana Tomková
dátum vloženia : 22.05.2008
počet prístupov: 3042


Fotografie
klikni pre zväčšenie


Príprava na rekonštrukciu starých sociálnych zariadení.

klikni pre zväčšenie


Pán Jožko Nemček pri príprave na osadenie nových vodovodných rúr.

klikni pre zväčšenie
klikni pre zväčšenie


Príprava na nové okno.

klikni pre zväčšenie


Príprava na osadenie nových okien.

klikni pre zväčšenie


Pôvodný vzhľad sociálnych zariadení.

klikni pre zväčšenie


Pánske WC.

klikni pre zväčšenie


Dámske WC.

klikni pre zväčšenie


Malá chodba.

klikni pre zväčšenie


Pôvodný vchod na OÚ Lisková.

klikni pre zväčšenie


Pán Bartek pri špárovaní novej dlažby.

klikni pre zväčšenie


Majstri pri práci.

klikni pre zväčšenie


Majstri pri práci.

klikni pre zväčšenie


Zrekonštruovaný vchod do budovy OÚ Lisková.späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®