Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 21.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívPrváčikov prekvapil pred školou sneh

Školský rok v Liskovej začali spolu s olympionikom Radom Židekom.
Prváčikovia z dolnoliptovskej obce Lisková absolvovali prvé kroky svojej školskej dochádzky veľmi netradične. Pred vchodom do miestnej základnej školy (ZŠ) ich čakalo improvizované snehové koryto, po ktorom sa spustili spoločne so snoubordistom Radom Židekom, držiteľom prvej medaily zo zimných olympijských hier (ZOH) v ére samostatného Slovenska.
"Priznám sa, v takomto teple som to skúšal prvý raz, no neocitol som sa tu náhodou. Rozbiehame projekt na podporu pravidelného športovania detí už od raného veku. Nechceme, aby trávili voľný čas iba pred počítačmi, ale aby sa čo najviac zdravo hýbali. Popritom dúfam, že objavíme a podchytíme aj nejaké talenty," povedal.
Mária Uličná, spoluzakladateľka centra voľného času a školského strediska záujmovej činnosti, nesúcich meno strieborného medailistu zo ZOH 2006 v Turíne, spresnila, že okrem Liskovej začínajú spoluprácu s viacerými ďalšími ZŠ v okolí Žiliny, Martina a Ružomberka.
"Popri odbornej pomoci, disponujeme fundovanými trénermi, sa chceme sústrediť na to, aby školy mali za čo nakúpiť športové náčinie," zdôraznila.
"Teší ma, že takýmto spôsobom môžeme rozbehnúť intenzívnejší program športovania našich žiakov. Začínajúcu spoluprácu sme chceli otvoriť nejako symbolicky, tak sme sa spoločne s Radom trochu pošmýkali na snehu, ktorý sme skoro ráno priviezli z ružomberského zimného štadióna," dodal riaditeľ ZŠ pod majestátnym Chočom Peter Kulich.


autor : OÚ Lisková
dátum vloženia : 08.09.2011
počet prístupov: 1393späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®