Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 08.12.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívJarný pridedinský tábor

Pridedinský tábor - tohtoročná úplná novinka :). Všetko sa to začalo v utorok, keď sa stretli všetci tí, ktorí mali chuť a čas užiť si svoje jarné prázdniny so skvelými ľuďmi. V utorok sme sa stretli o 16.00 v klubovni. Všetci sme sa dozvedeli potrebné veci k začatiu tábora. Každý deň sa začínal o 9.00 hod., o 12.00 hod. sa chodilo domov na obed a potom pokračovalo o 14.00 hod. a končilo o 17.00 hod. Témou nášho tábora bola myšlienka Dona Bosca : „Život prežívaný v radosti.“1.deň - streda : Naplnením života je láska k všetkým.V stredu dopoludnia nás čakali súťaže vonku. Začali sme v klubovni, kde sme sa rozdelili do skupín a kde nás Ivka oboznámila s témou dňa, aj keď nám ju hneď na začiatku neprezradila. Keď sme sa chceli dozvedieť tému, museli sme vylúštiť osemsmerovku, ktorej riešením bola téma dňa plus indícia k ďalšej súťaži. Keď bola osemsmerovka vylúštená, musel si ešte každý člen skupinky 3x prevliecť lano cez seba, a mohli sme vyraziť hľadať neznámeho človeka, ktorého mohli spoznať len podľa indície, ktorú vylúštili a od ktorého mali dostať papierik s pečiatkou.Do dvadsiatich minút sa mali dostať do areálu ZŠ, kde ich už čakali súťaže. Prvá súťaž bola so zaviazanými očami nájsť balón a prepichnúť ho, pričom mohli od svojho vedúceho dostať 3 navigácie. Druhá súťaž bola pomocou dvoch dosiek prejsť určitú vzdialenosť. Háčik bol v tom, že na tých doskách musela stáť celá skupinka pravou nohou na jednej a ľavou na druhej, tiež tam bolo vpredu a vzadu pripevnené lano, pomocou ktorého sme dvíhali dosky s našimi nohami. Keď sa im aj táto súťaž podarila, mohli sa presunúť k tretej súťaži, v ktorej ich úlohou bolo za čo najkratší čas vystriedať sa na troch stanoviskách, medzi ktorými si hádzali a kotúľali loptu. Keď boli všetky súťaže splnené, všetko sa vyhodnotilo a mohli sme ísť domov pekne sa napapkať, aby sme sa mohli opäť stretnúť popoludní.Tak sa aj stalo. Popoludní nás čakali tvorivé dielne, kde sme vyrábali mackov na fľaške, ktorý potom slúžili ako pokladničky na cukríky, ktoré sme mohli vyhrať v jednotlivých súťažiach. Keď sme skončil, mohli sme sa pobrať domov a tešiť sa na zajtrajšok.2.deň – štvrtok : Život je vnímanie Božej prítomnosti a prekonávanie každodenných ťažkostí.
Ďalší deň sme sa opäť stretli v očakávaní, čo nás dnes čaká. Ivka nás opäť uviedla do témy, potom sme sa rozdelili do skupiniek a mohli sme ísť súťažiť. Súťažilo sa v kalčete, stolnom tenise a pexese. To nám zabralo celé dopoludnie.Keď sme popoludní prišli z obedu, v klubovni nás už na stole čakali potrebné ingrediencie potrebné na prípravu 2 nepečených koláčov. Piekli sme kokosový kmeň, ktorý sme potom mohli zjesť alebo zabaliť si ho a doniesť naším rodičom a metrový koláč, ktorý sme museli nechať zmäknúť až do nasledujúceho dňa. Potom sme pozerali prvú časť filmu Don Bosco, z ktorej nás v piatok čakal kvíz.3. deň – piatok : Starostlivosť o zdravie patrí k životu.V piatok nás čakalo dopoludnie v telocvični. Ivka nám predstavila tému na dnešný deň, rozdelili sme sa do skupín a pobrali sa do telocvične. Tam sme súťažili v ringu, netradičnom rohovom basketbale, skákaní na švihadle a presadaní. Keď sme všetko skončili, išli sme domov. Poobede nás čakala druhá časť filmu Don Bosco a po nej už spomínaný kvíz. Po ňom si každá skupinka nacvičila scénku z filmu, ktorú potom pred všetkými predviedli. Potom sa všetko vyhodnotilo a mohli sme ísť domov tešiac sa na posledný, finálový deň.4.deň – sobota : Život je čas na konanie dobra.V sobotu boli pre nás pripravené veľmi zaujímavé súťaže. Museli sme splniť 20 úloh za 1 hodinu. Museli sme si obkresľovať ruky, obliekať stoličku, počítať okná na kostole a kachličky klubovni, vonku nahlas spievať ľudovú pesničku, stavať hranicu zo zápaliek, 15 minút pinkať balón, nosiť 10 minút jedného člena skupiny na chrbte, riešiť logické úlohy, naučiť sa modlitbu, zjesť pohár tyčiniek, zistiť spoj do Ružomberka, ....
Keď sme zvládli aj túto náročnú úlohu čakala nás ešte jedna. Dostali sme potrebný materiál na postavenie čo najvyššej - ale aj najkrajšej veže. Všetci sme to úspešne zvládli, a tak mohlo prísť vyhodnotenie. Najprv sme sa však trochu posilnili pizzou a Ivka nám ešte podala záverečnú tému: Život s nádejou má jasný cieľ. Potom animátori zrátali cukríky a mohlo prísť vyhodnotenie.A ako sme sa naši súťažiaci umiestnili?

S počtom cukríkov 15 a menej sa na treťom mieste umiestnili: Kika Š., Marianka M., Kika H., Simonka K., Adam R., Nika S., Chriso S., Mišo M., Radka K., Veronika J.S počtom cukríkov 18 – 16 sa na druhom mieste umiestnili: Paulínka M., Natálka K., Samko K., Kika D., Veronika V., Filip K., Veronika P., Tadeáš Š., Sebastián Š., Jakub K., Filip H., Katka A., Peťa H.A na prvom mieste s počtom cukríkov 22 – 19 sa umiestnili: Anežka Š., Deniska K., Veronika H., Stelka B., Natálka CH., Paťo K., Simonka D., the best boli Dominik T., Filip M., získali najväčší počet cukríkov 22.Týmto sa aj chceme všetkým poďakovať za účasť a tešíme sa na budúci, dúfam, že aspoň rovnako dobrý, ak nie ešte lepší pridedinský tábor :).

fotogaléria a viac info tu

autor : Barbora K.
dátum vloženia : 24.03.2010
počet prístupov: 1924späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®