Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 21.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívČlenská schôdza ZO SZPB

fotografie

Dňa 10.12. 2007 sa v zasadačke Obecného úradu Lisková uskutočnila členská schôdza organizácie za účasti p. Špirkovej - tajomníčky Oblastného výboru SZPB v Ružomberku.
Schôdzu viedol predseda organizácie p. Jozef Čapčík. Najskôr vyhodnotil činnosť organizácie za uplynulý rok a prečítal návrh činností na rok 2008, ktorý prítomní členovia schválili. Vo svojej činnosti sa členovia organizácie naďalej chcú zúčastňovať osláv výročí oslobodenia obce, ukončenia druhej svetovej vojny, Dňa víťazstva a SNP poriadaných obcou, pokračovať po dohode s riaditeľstvom základnej školy v spoluporiadaní tematického zájazdu pre starších žiakov do múzea SNP v Banskej Bystrici alebo na Duklu. Svoju pozornosť chcú naďalej venovať aj svojim prestárlym a nemocným členom návštevami a malými pozornosťami.
Počet členov organizácie je v súčasnosti 16, tento rok sa napriek snahe nepodarilo získať žiadnych nových členov, pokúsia sa o to budúci rok.
Na schôdzi si pripomenuli občanov obce Lisková, ktorí pracovali v odboji v minulosti: MUDr. Vavra Šrobára, ktorý v rokoch 1918-1920 zastával funkciu ministra s plnou mocou pre správu Slovenska, bol poslancom Národného zhromaždenia. Bol vyznamenaný Radom SNP 1. triedy a Radom republiky in memoriam.
Taktiež spomínali na generála slov. armády in memoriam Jaroslava Šolca – člena hlavného štábu partizánov na Slovensku, rotmajstra Štefana Demku, ktorý bol už 25.7.1944 vysadený z lietadla v Lipt. Osade s partizánskou skupinou Veličko. Pripomenuli si i ďalších už zosnulých príslušníkov odboja.
Na záver schôdze p. Čapčík poďakoval prítomným členom organizácie za ich účasť, poprial im radostné vianočné sviatky a v novom roku pevné zdravie, radosť zo života a všetko najlepšie.


autor : Čapčík Jozef
dátum vloženia : 14.01.2008
počet prístupov: 2746


Fotografie
klikni pre zväčšenie


V zasadačke Obecného úradu Lisková sa uskutočnila členská schôdza.späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®