Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 21.10.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívPrídedinský tábor

fotogaléria

Tento rok sa od 16. do 19. februára uskutočnil už druhý ročník nášho liskovského prídedinského tábora s heslom „Poďte a uvidíte“. Tak teda poďte, aspoň prostredníctvom pár viet do nášho Združenia saleziánskej mládeže v Liskovej, a uvidíte, ako zábavne sme trávili očakávané dni jarných prázdnin.

Obec Lisková sa spolupodieľala na tomto projekte najmä finančnou pomocou, a tak mal každý vstup voľný a nezáväzný. Tá nezáväznosť ale neplatila pre animátorov, ktorí stáli za celým táborom. Každý deň ráno o 9.00 privítali okolo 30 detí, poobede nasledovalo druhé stretnutie asi na 3 hodiny.

Dni sme začínali zamyslením nad spomínaným heslom. Slová „Poďte a uvidíte“ sú v skutočnosti zo Svätého písma a nimi pozýval Ježiš učeníkov, aby išli za ním a strávili s ním čas. Ako sa to dá robiť v živote mladého človeka, to sme postupne objavovali v krátkych príbehoch o 13-ročnom chlapcovi Miškovi, ktorého vychovával don Bosco.

Počas štyroch dní sa vystriedali rôzne aktivity. V stredu dopoludnia sa rozbehol športový program na ihriskách pri základnej škole. Popoludnie patrilo ručnej práci; šili sme si mešteky na cukríky, ktoré slúžili ako motivácia - dostávali sa ako odmena za úspech v súťažiach. Najúspešnejší mali na konci tábora najplnší meštek. Štvrtok sa niesol v znamení karnevalu. Skupinky (každý deň sa deti delili do nových skupiniek) navštívili stanoviská, v ktorých sa pripravovali na večerný karneval: učenie sa tanca, vyrábanie škrabošiek, robenie reťazí, fúkanie balónov, kvíz o fašiangoch, tréning po schodoch. Samotný karneval začal až o 19.00, nechýbalo na ňom vyhodnotenie masiek, súťaže, chutné fašiangové krapne a dobrá hudba. Ale nemohli sme tancovať veľmi dlho, lebo v piatok nás už čakala hra na vojenských výsadkárov v období SNP, ktorí mali preskúmať okolie. Informátor dával rozkazy, ktoré sa museli plniť. Hru dotvárali super kostýmy vojakov, hudba a rekvizity. Popoludní bolo pre nás pripravené kino v klubovni – premietanie animovanej rozprávky o sovách. V sobotu sme sa preniesli do hry spojenej s pantomímou, hádaním, predvádzaním, ktorá je známa aj ako Activity show.

A to sme sa už tesne priblížili k ukončeniu. Deti boli vyhodnotené v 3 kategóriách podľa počtu nazbieraných cukríkov. Z 25 cukríkov, z množstva, ktoré bolo maximum, sa jednému podarilo získať až 24 (Oliver Kubala). Záverečnú časť tábora teda vyplnilo hodnotenie. Deti ocenili program, v porovnaní s minuloročným táborom vyšiel tento na vyšší stupienok, za čo všetkým patrí veľká vďaka.


autor : Mgr. Ivana Barteková
dátum vloženia : 07.03.2011
počet prístupov: 1518späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®