Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 14.12.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívVeľká nočná korčuliarska session

- tak pod týmto názvom sa niesol nepretržitý rekordný 12 hodinový korčuliarsky maratón na klzisku pri základnej škole. Iniciátorom a hlavným organizátorom podujatia bol riaditeľ základnej školy Mgr. Peter Kulich.
Štart bol v piatok 7. januára o 20,oo hodine a trval do soboty 8. januára do 8,o1 hodiny. Bola to tak trochu aj rozlúčka so zimnými prázdninami a pozvaní naň boli nielen žiaci, ale aj všetci občania obce.
Pripravený bol teplý čaj a pre dospelákov varené vínko na zohriatie. Ako občerstvenie sa podával chlieb s masťou a cibuľou. Týmto nápadom a čerstvo vypečenou masťou podporil akciu aj pán starosta Ing. Jozef Murina. Ostatné občerstvenie bolo podľa toho, čo kto doniesol. O dobrú hudbu sa postaral náš DJ Roman Kubala a bufet obsluhovali naši dobrovoľný hasiči.
Na ľade bolo okolo 100 detí a asi 150 dospelých a to nielen z Liskovej, ale aj z okolitých obcí. Postarali sa aj o druhý rekord: počas 5 minút sa naraz guľovalo 64 ľudí. Po guľovačke začal „hokejový zápas hviezd“.
V telocvični boli po zemi rozložené široké molitanové podložky a týmto bola pre deti možnosť oddychu a aj „podriemania si“ v spacákoch. Bola pripravená aj karaoke show, ale keďže všetci vonku sa dobre zabávali, bolo škoda trhať partiu na dve skupiny.
Aj keď už nastávalo otepľovanie, ľad bol ešte stále dobrý, nálada všetkých vynikajúca a ľudia, ktorí nekorčuľovali sa bavili do skorých ranných hodín.
Naša obec sa znova rekordne zviditeľnila! Nielen najdlhšie trvajúcou zábavou na ľade, ale i najväčším počtom guľujúcich sa na jednom mieste.
Slovo riaditeľa ZŠ Mgr. Petra Kulicha: „ Bez dobrej organizátorskej partie a podpory či prístupu účastníkov, by to nešlo. Takže moje poďakovanie patrí všetkým zúčastneným a aj sponzorom akcie – Poľnohospodárskemu družstvu Lisková - Sliače, p. Ľubošovi Benčovi a p. Ľubošovi Bančejovi za príspevok k občerstveniu pre dospelých a rodine Praženicovej za malinovky pre deti a šišky pre všetkých. Stretneme sa o rok, a to možno nie pri 12 – hodinovke, ale rovno pri 24 hodinovej akcii. “
Slovo starostu obce Ing. Jozefa Murinu: „ Akciu hodnotím ako veľmi vydarenú. Splnila svoj zámer odpútať mladých ľudí zo zadymených miestností, od počítačov, televízorov a pritiahnuť ich na vzduch, do prírody za účelom aktívneho pohybu. Potvrdilo sa, že aj bez veľkých finančných nárokov sa dajú robiť veľké veci. Mladí ľudia dokázali, že sa chcú a vedia baviť. Touto cestou sa chcem poďakovať riaditeľovi základnej školy Mgr. Petrovi Kulichovi, p. Pavlovi Kuboškovi, našim dobrovoľným hasičom ako aj ďalším, ktorí sa podieľali na príprave ľadovej plochy na klzisku. Pevne verím, že táto akcia nie je posledná, ďalšie akcie podobného typu podporíme aj v budúcnosti.“

fotogaléria


autor : Edita Forgáčová
dátum vloženia : 04.02.2011
počet prístupov: 1743späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®