Obecné insignie  |  Skalná päsť  |  Kameňolom  |  Mohylky  |  História obce
www.liskova.sk
Dnes je : 05.12.2019, meniny má :  |  Ste náš 000000 návštevník     


naj naj naj
články ...


 najnovší
 najčítanejší
 najmenej čítaný
 najviac foto

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk


Štátny archívV. ročník podujatia Lisková sa zabáva

V sobotu 21. júla 2012 sa na štadióne OŠK Lisková uskutočnil už 5. ročník podujatia Lisková sa zabáva. Bolo spojené s oslavami 760. výročia obce a 80. výročím založenia športu v obci. Hoci od rána pršalo, akciu sme neodvolali a dobre sme urobili, čas sa umúdril a sem-tam aj slniečko vykuklo. O 13,oo podujatie slávnostne otvoril starosta obce Ing. Jozef Murina. Všetkých privítal, v krátkosti porozprával o rozvoji a zveľadení obce za posledných 10 rokov. Potom p. Forgáčová oboznámila všetkých o pripravenom programe na celé popoludnie. Nasledovalo vystúpenie spevokolu seniorov a po nich detské bábkové divadielo, ktoré nacvičila Mgr. Mirka Šulíková. Zároveň sa v priebehu dňa na hlavnom ihrisku hrali 4 skrátené futbalové zápasy mužstiev Likavka – Lisková.
Kým dospelí oddychovali na lavičkách alebo sledovali futbal, deti sa začali zapájať do detských súťaží, ktoré počas celého popoludnia poriadali mladí z DOMKY. Zároveň naše poľovnícke združenie pripravilo pre deti súťaže v streľbe zo vzduchoviek a bol o ne obrovský záujem. O 14,30 s húkaním prišla sanitka Falck Záchranná, hasiči z Ružomberka a Liskovej k simulovanej autonehode. Predviedli vyslobodenie zranených z auta a poskytnutie prvej pomoci. Nasledovali ukážky uhasenia horiaceho auta. Deti mohli do hasičských áut aj sanitky vojsť, pozrieť si zariadenie, rôznu techniku, výstroje. Neskôr sme mohli sledovať ukážky výcviku psov nášho kynologického klubu pod vedením p. Jozefa Bukového. Najprv porozprával o výcviku psov, na čo je výcvik zameraný a rôzne iné zaujímavosti. Potom praktickými ukážkami prezentovali svoju prácu a prácu psov. Počas celého popoludnia sa deti mohli tiež voziť na koči ťahanom koňmi uja Milana Kubalu, či do sýtosti sa vyskákať na trampolíne.
Pre návštevníkov podujatia bol pripravený výborný guláš, ktorého až štyri kotle navaril p. Juraj Plavecký. Zjedol sa veru všetok a ešte aj málo bolo. Smäd sme mohli uhasiť v bufete p. Aleny Plšičíkovej. O 17,30 hodine začalo losovanie naozaj bohatej tomboly plnej hodnotných a krásnych cien. Od 19,oo hodiny sme tlieskali hosťom – folklórnemu súboru Liptov, ktorí sa prezentovali veľmi pekným vystúpením. Ich vystúpením sa oficiálny program skončil a začala sa voľná zábava. Do tanca i na počúvanie do neskorých hodín hral DJ Miťo Bomba.
Možno sme sa poriadne ani nestihli všetkým organizátorom poďakovať za ich prácu a snahu. Takže aspoň takto. Nášmu skvelému DJ a moderátorovi Romanovi Kubalovi, hasičom, kynológom, volejbalistom - šenkárom, členkám Jednoty dôchodcov – pomoc pri príprave gulášu, členkám oddielu RTVŠ – vydávanie gulášu, domkárom a poľovníckemu združeniu za pripravené súťaže, divadelníkom, spevokolu, všetkým pomocným pracovníkom, pracovníkom obce, funkcionárom futbalového oddielu - naozaj všetkým, ktorí pripravovali jednotlivé súťaže, atrakcie, občerstvenie za ich obrovský kus práce a za pomoc, za to, že bez nich by sa toto podujatie neuskutočnilo a to by bola veľká škoda. Pretože si myslím, že sa bolo na čo pozerať, že sa bolo kde zahrať, zasúťažiť si, ale hlavne - dobre sa zabaviť. A o to nám všetkým išlo. Zároveň veľmi pekne ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí nás finančne alebo vecnými cenami určenými do tomboly podporili.
Tešíme sa na ďalší ročník a radi Vás medzi nami
privítame.

fotogaléria - Lisková sa zabáva V. ročník


autor : Edita Forgáčová
dátum vloženia : 26.07.2012
počet prístupov: 1677späť


© Obecný úrad Lisková 2005 ®